Uzgodnienia prac regulacyjnych – dokumenty do wykorzystania

Autor: Józef Jeleński | Dodany: 2004-05-23

wyślij znajomemu   wydrukuj stronę

Do pobrania, przedstawiam dwa dokumenty (.pdf) będące etapowym wynikiem negocjacji z władzami wodnymi. W pewnym momencie tychże negocjacji uznałem, że jestem w stanie sformułować uzgodnienie prac regulacyjnych tak, że będzie można prowadzić je bez większej dla mnie uciążliwości. Położyłem, więc "Uzgodnienie...." na stół i okazało się, że wiele z listy może być zrealizowane.

Potem usłyszałem w radiu, że nowa transza pieniędzy ma być wydana na szkody powodziowe. Pomyślałem więc, że teraz władze wodne wyciągną z szafy stare projekty i zaczną je realizować. W te pędy przygotowałem więc specyfikację, która pozwala zastosować stary projekt nie niszcząc rzeki jednocześnie. Czy mi się to udało - chyba tak, a dla oszczędzenia czasu kolegów mających na swoich rzekach podobne problemy co ja z Rabą, zamieszczam te dokumenty do pobrania i ewentualnego wykorzystania w negocjacjach z władzami wodnymi.

Dokumenty opracowane są jako przejściowe, w dopasowaniu do obszaru 10 Dyrektywy Wodnej UE (na terenie Polski: karpackie dopływy Wisły).

Uzgodnienie stałe na projektowanie, wykonawstwo i utrzymanie rzeki o dnie żwirowym o spadku do 5% , 108 KB

Wskazania adaptacji projektów tradycyjnych dotyczących remontów koryta do potrzeb zrównoważonego stanu środowiska , 374 KB
Inne materiały autora:


Warda - na małą rzekę


Wiosenny swap


Frąckiewicz - speyomania


Pieślak - czarne, ale nie do końca...


Polskie majówki cz. 2