Czeskie Sznury ?

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
styx

Czeskie Sznury ?

Postautor: styx » 04 sie 2004, 10:10

Proszę o opinie, mogę kupić bardzo tanio ale nic o nich nie wiem.
Pozdrawiam
Styx
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 04 sie 2004, 12:36

Określ o jakie sznury chodzi.
styx

Postautor: styx » 04 sie 2004, 12:56

Nie ma nawet nazwy firmy . Zapakowane plastikową saszetkę . Do środka dołączona karteczka z wizerunkiem ryby , na odwrocie opis sznura floating#5(a właśnie poszukuę Atmf 5), i jeszcze jedno sznur jest pływający w kolorze ciemnej zieleni ????????? Często łowię pod brzegiem i nawisami krzaków i kolor za bardzo mi nie przeszkadza.
Styx
Awatar użytkownika
PiterS
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 83
Rejestracja: 07 cze 2003, 16:22

Postautor: PiterS » 04 sie 2004, 13:41

Nie ryzykuj. Nie trać kasy i nerwów. Jeśli nie zalezy Tobie na czymś szczególnym to w cenie 80-120 znajdziesz kilka sznurów dobrych firm (SA, Air Flo, Cortland).
karol
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 137
Rejestracja: 04 lis 2003, 14:08

Postautor: karol » 04 sie 2004, 18:01

Zgadzam się z PiterSem, tanie sznury niestety mają też bardzo kiepską jakość i parametry. Na rynku (szczególnie w internecie) znajdziesz wiele ofert znanych firm w przystępnej cenie.
Ze sznurami jak ze wszystkim z metką "NO NAME" - nie wiadomo kiedy się to coś z krzaczy...
Nie oznacza to, że krytykuję wszystkie firmy NIE z pierwszych stron gazet czy katalogów ale niestety często są to rzeczy kiepskiej jakości...
Pozdrawiam serdecznie,
PS. poszukaj czegoś dla siebie na przykład na stronie:
www.flyshop.pl
Aspius
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 5
Rejestracja: 26 wrz 2002, 06:13

Postautor: Aspius » 05 sie 2004, 06:47

Ha czeskie sznury :)))) kto je jeszcze pamieta :)) kiedy zaczynalem lowic na muche - w sumie nie tak dawno przeciec, czeski sznur byl wrecz rarytasem :)) przynajmniej u mnie w miescie. Gdy udalo mi sie go kupic, bylem nad wyraz szczesliwy ... do czasu az kumpel kupil sobie takiego pomaranczowego Balzera ... no i wtedy wlasnie okazalo sie co wart jest czeski sznur.
Moze jakosc tych sznurow jakos sie polepszyla od tamtych czasow, ale prawde powiedziawszy szczerze watpie. Lepiej faktycznie wydac nawet odrobine wiecej kasy i kupic cos markowego niz meczyc sie z tym czyms. Powiem szczerze ze kilka lat temu potrzebowalem tani sznur dla mojej obecnej zony i za nieduze pieniadz kupliem bodajze Robinsona. Z przykroscia stwierdzam, ze nie wiele jakoscia sie roznil od czeskich sznurow.

Pozdrawiam Grzesiek
styx

Postautor: styx » 06 sie 2004, 05:09

Dziękuję za rady.
Zaryzykowałem zakup 30zł to naprawdę nieduża kwota tak że nawet jak pójdzie w odstawkę to będzie dobry zapas na wszelki wypadek.
Pozdrawiam
Styx
styx

Postautor: styx » 09 sie 2004, 12:56

Witam ponownie .
Jestem jeden dzień po teście tego sznura. Za tak niską cenę jestem bardzo zadowolony z właściwości tego sznura. Co prawda dalekie podanie muchy to marzenie , lecz do łowienia na bliskie odległości jest OK. Przed założeniem na kołowrotek przesmarowałem odrobinę zwykłą białą wazeliną apteczną kilka rzutów i sznur leci prosto tam gdzie chcę i wcale się nie skręca brak pamięci (był spakowany bardzo ciasno).
Polecam (szczególnie krótka nimfa)
Styx
michał

Postautor: michał » 12 sie 2004, 09:55

Do krótkiej nimfy i bieliżniara się nada. Koszt to 5 zeta.

P.S. bez urazy!
styx

Postautor: styx » 12 sie 2004, 11:30

?????? :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości