siodła Whiting'a

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Przemysław Ziomek
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2002, 04:34

siodła Whiting'a

Postautor: Przemysław Ziomek » 16 gru 2002, 13:53

Witam.

Czy pióra z siodła koguta Pre-selected Saddle Feathers Whiting'a nadają się na jeżynki w małych suchych muchach. Wiem, że są sprzedawane do rozmiaru 20. Dziękuję z góy za wszelkie odpowiedzi.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Grzesiek Łoszewski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 84
Rejestracja: 14 sie 2002, 15:22

Re: siodła Whiting'a

Postautor: Grzesiek Łoszewski » 21 gru 2002, 10:23

Czy pióra z siodła koguta Pre-selected Saddle Feathers Whiting'a nadają się na jeżynki w małych suchych muchach. Wiem, że są sprzedawane do rozmiaru 20.


Niestety nie miałem kontaktu z siodłami Whitinga (Premium rooster). Natomiast dość długo bawiłem się wyrobami sygnowanymi przez Henry Hoffmana. Sądząc po innych produktach, linia (chodzi wyłącznie o "suche" pióra) po zmianie nazwy nie zmieniła się, więc moje doświadczenia być może nie są zupełnie bezużyteczne.

Pióra z siodeł Hoffmana były w swoim czasie chyba najlepszym materiałem na rynku. Bardzo wyrównane, mocne i dosyć gęste. Oczywiście liderem były odcienie grizzly. Ich dodatkowym walorem była wydajność. Z jednego pióra można spokojnie uwiązać przy średnio ubogich jeżynkach do 20 muszek. Trzy czwarte długości to rozmiar 16-18, odcinek szczytowy to materiał na kilka sztuk 18-20, niekiedy 22. Przy nasadzie jest zawsze trochę piórka na muszki 14-16. Oczywiście wśród kilkudziesięciu piór bywało kilka na muchy 20 i mniejsze.

Co do materiałów "pre-selected" rozumiem, ze chodzi ci o pióra z jakiś względów niedopuszczone do obrotu. Wielokrotnie korzystałem (i korzystam) z takich siodeł i kapek, które najczęściej trafiają pod ladę dobrych sklepikarzy. Chociaż materiały te są odrzucone ze względu na jakieś wady lub uszkodzenia są rewelacyjnie tanie i pełnowartościowe. Brak części kapki, rzadsze upierzenie nie są niczym dyskwalifikującym. Jeśli masz do nich dojście, radzę korzystaj z niego.
Świątecznie pozdrawiam
Fario
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2002, 14:28

Postautor: Fario » 21 gru 2002, 15:45

Napisz może czy masz dojście do większej ilości

Paweł
Przemysław Ziomek
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2002, 04:34

Postautor: Przemysław Ziomek » 21 gru 2002, 17:25

Witaj Grzegorzu!

Te pióra dostępne są w sklepach Orvis'a na terenie USA. Nie wiem czy te pióra są dopuszczone czy nie, poprostu występują pod taka nazwą towarową. W cenie ok 11$ za rozmiar 10,12,14,16 i 14$ za 18 i 20.
Wielkie dzięki za podpowiedź. Zamówię je i zobaczę co to jest. Wrażeniami podzielę sie na forum.
Pozdrawiam Przemek
Przemysław Ziomek
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 14
Rejestracja: 12 paź 2002, 04:34

Postautor: Przemysław Ziomek » 21 gru 2002, 17:30

Fario pisze:Napisz może czy masz dojście do większej ilości

Paweł


Pawle co to znaczy większa ilość? Parę opakować dołoby sie jakoś załatwić ;) ok lutego. Po wszelkie szczególy odsyłam na stronę Orvis'a http://www.orvis.com lub pod link
http://www.orvis.com/store/product_choi ... 1&shop_id=
Pozdrawiam Przemek
Fario
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 85
Rejestracja: 21 paź 2002, 14:28

Postautor: Fario » 22 gru 2002, 00:47

I o to właśnie mi chodziło. Myślałem, że to jakieś mniej dostępne źródło

Paweł

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości