Lateks

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Mally
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2002, 22:14

Lateks

Postautor: Mally » 18 mar 2003, 17:02

Witam,
Grzesiek w sobote na spotkaniu we Wrocławiu pokazałeś nam technike wykorzystania lateksu.
Pytanie
dostałem dziś o znajomego co niby ma byc lateksem. Chciałbym sie upewnic czy napewno to jest to o co mi chodziło. Jest koloru biało-mlecznego o wodnistej konsystencji. Po wyschnieciu robi sie przeźroczyste. U Ciebie wydziałem iż ma odcień brązowy.
Próbowałem zrobic jak na razie przeźroczyste odnóża lecz wszystko rozlewa mi sie sie na szablonie.
Być może nie jest to lateks lub zbytnio rozcieńczony?
Mogłbys udzielić parę wskazówek.

Pozdrawiam
Bartek
Awatar użytkownika
Grzesiek Łoszewski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 84
Rejestracja: 14 sie 2002, 15:22

Re: Lateks

Postautor: Grzesiek Łoszewski » 19 mar 2003, 23:13

Witam i ja

Lateks może mieć różny kolor, ale nie farbowany, naturalny ma odcień biało - mleczny. Po wyschnięciu robi się przezroczysty. Elementy, które widziałeś były koloryzowane flamastrami, w tym wypadku brązowymi i różowymi. Trzeba jednak pamiętać, że;
- lateks szybko się starzeje (utlenia) i z czasem staje się mętny
- ten sam wygląd przybiera po kontakcie z wodą. Wtedy role odgrywają właśnie kolorystyczne, silne akcenty. Niestety nie da się wyeliminować efektu matowienia przez bezpośrednie zabarwienie samego lateksu.

Jeśli chodzi o obróbkę najlepiej korzystać z surowca, którego gęstość zbliżona jest do niezbyt gęstej, słodkiej śmietany. Jest wtedy wystarczająco leisty, z drugiej strony nie rozlewa się na folii. Niestety odparowanie zbyt rzadkiego lateksu jest dosyć kłopotliwe, acz nie niemożliwe. Trzeba po prostu być uważnym i robić to pod pełną kontrolą (szybko powstaje kożuch, który należy usunąć przed wlaniem do strzykawki, by nie zatykał igły).

Próbuj i eksperymentuj. Gdybyś miał jakieś pytania pisz, chętnie cos podpowiem.

Pozdrawiam i życzę powodzenia
Mally
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 4
Rejestracja: 26 paź 2002, 22:14

Postautor: Mally » 22 mar 2003, 10:31

Dzięki za informacje, pewnie jak znajde odpowiedni "surowiec" pojawią sie dalsze pytania.


Pozdrawiam
Bartek

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości