Streamerowy dubbing

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Awatar użytkownika
Tomasz Marcinkiewicz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 59
Rejestracja: 30 sie 2002, 21:10

Streamerowy dubbing

Postautor: Tomasz Marcinkiewicz » 01 gru 2002, 19:25

Witam

Teraz chyba nadchodzi najlepszy czas na uzupełnienie swego arsenału streamerowego.
Długie wieczory, zbliżający się sezon pstrągowy. :)
Ostatnio siedząc przy imadle no i przy młynku kombinowałem różnego rodzaju dubbingi.
Oczywiście jak to bywa z różnym skutkiem. Robiąc niektóre mieszanki, nie mogłem uzyskać mocnego koloru a jedynie blade, bardzo zgaszone kolory.
Dlatego mam pytanie. Co powinno charakteryzować dobry dubbing do streamerów i jak go zrobić?

Pozdrawiam
TM <")))))><
Awatar użytkownika
Grzesiek Łoszewski
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 84
Rejestracja: 14 sie 2002, 15:22

Re: Streamerowy dubbing

Postautor: Grzesiek Łoszewski » 06 gru 2002, 23:42

Co powinno charakteryzować dobry dubbing do streamerów i jak go zrobić?



Nie ma jakiś szczegółowych zasad budowy dubbingu do streamerów. Można jednak wskazać dwie, proste i ogólne reguły ich budowy;
1.ponieważ streamery to przynęty duże i bardzo duże, kiedy decydujemy się użyć do budowy tułowia dubbingu warto poszukać grubszego materiału, a więc raczej nie drobnej wełny, ale podbicia z lisa, kojota, nawet niedźwiedzia. Grubszy, sztywniejszy materiał pozwoli uzyskać bardziej przestrzenną sylwetkę.
2.druga sprawa to względna jasność i połyskliwość małych rybek. Chodzi tu o delikatne refleksy, które daje drobna łuska. Podobny efekt można uzyskiwać przez dodawanie do wełen wszelkich syntetycznych, połyskliwych dodatków. Warto przy tym korzystać z dobrej bazy, to znaczy takiej, która sama jest już jakoś połyskliwa, a najlepiej lekko transparentna Cechę tą posiadają na przykład; sierść foki, białego niedźwiedzia (nie farbowanego), angory, czy grubsze promienie zimowych łap królika amerykańskiego (snowshoe).

strzała
[url][/url]

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości