Streamery

Autor: Artur Banachowski | Galeria dodana: 2002-11-28

wyślij znajomemu
PEARL HEAD FRYHak: 2-4 razy long, 10 - 14
Ogonek i skrzydełko: Sierść królika, miękkiego lisa, ewentualnie marabut plus syntetyczne przędze lub lamety
Tułów: srebrny lub perłowy dubbing
Główka: Mylar tubing i żywica epoxydowa
Oczy: Doll eyes, stick eyes

Pearl Head Fry i Silver Head Fry to muszki wykonane techniką, za pomocą, której można stworzyć całe serie doskonałych imitacji narybku wszelkich gatunków, od dorosłych cierników po strzeble.

Ogólną cechą wzoru są oszczędne ogonki i skrzydełka. Materiały, których możemy tu użyć to wszelkiego rodzaju sierści i lamety, które łączymy według pożądanych zestawień kolorystycznych. Szczególną skutecznością odznaczają się muszki wykonane z puchu marabuta. Powinniśmy jednak pamiętać, by używać tego materiału w bardzo niewielkich ilościach.

Najważniejszym elementem konstrukcyjnym jest główka. Po wykonaniu streamera na całą muchę nakładamy około dwucentymetrowy kawałek tubingu lub cordu z mylaru. Mocujemy go przy oczku, formując małą główkę. Po bokach naklejamy oczy z folii holograficznej lub małe rozmiary doll eyes.
Teraz kilku milimetrowy kawałek tubingu wraz z oczkami pokrywamy żywicą i suszymy, nie zapominając o obracaniu muchy. Po utwardzeniu żywicy wyrównujemy powierzchnię i nakładamy jeszcze jedną, cieńszą warstwę. Wystające końcówki mylarowych pasemek docinamy do pożądanej długości i rozczesujemy za pomocą igły.

Pozostałe w tej galerii:

    - OLIVE DAMSEL VARIANT
    - SILVER HEAD FRY
    - BLACK MINI MUDDLER MINNOW
    - PINK EPOXY MINNOW
    - DARK GRAY EPOXY MINNOW
    - WOODDUCK MINI MUDDLER MINNOW
    - PEARL BLACK & BLUE
    - MISSIONARY VARIANTWysocki – na zimowego potoka


Polskie majówki cz. 1


Łaniewicz - streamerowo


Sikora – małe i mniejsze suche


Frąckiewicz - zamiast muddlera