FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
rekordowa głowatka

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaMuche.pl Strona Główna -> Forum ogólne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
O autorze Wiadomość
Robert Pastryk
+100 postów! Forumowy Weteran!

PostWysłany: 2003-12-19 11:40:01    Temat postu: rekordowa głowatka Odpowiedz z cytatem

Dzięki uprzejmości Wojtka Łopatki (Salix-Alba) otrzymaliśmy zdjęcia rekordowej głowacicy złowionej 4 listopada w Wagu na Słowacji, w okolicach Ruzomberoka. Jest to rekord Słowacji - 139 cm. Ryba ważyła 23 kg. W miarę możliwości, postaramy się uzupełnić informacje o samym łowcy i okolicznościach złowienia tej wspaniałej ryby.
Świąteczno-noworoczny czas pozwala pomarzyć o takich rybach w naszych wodach :-)

Robert

Opis:
głowacica z Wagu

wag_glowacica.jpg

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
igor glinda
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)

PostWysłany: 2003-12-20 15:52:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Piekna ryba z pieknej rzeki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Zbigniew Woźniak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)

PostWysłany: 2003-12-20 20:33:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wow .
Jarek Piskorz

PostWysłany: 2003-12-20 22:42:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Taaaaaaaa... Ciekawe czy u nas też są takie? A może ktoś z kolegów wie coś na temat głowatek z Gwdy?
Pozdrawiam
Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marcin
Gość

PostWysłany: 2003-12-21 00:21:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Glowacice na Gwdzie to ...po prostu byly gdzies niechciane tarlaki(nie bylo zainteresowania materialem glowacicy wiec zawojskie stado wypuszczono do Gwdy) ,ktos mial okazje napisac habilitacje ,ktos mogl wyasygnowac zwiazkowa kase ,zrobilo sie do tego idee introdukcji i...historia.Po prostu bez sensu wywalone pieniadze .Moze gdyby sprawy nie zarzucono to cos by z tego bylo ale pociagneloby to za soba gigantyczne koszty.Nie warto bylo wogole tego zaczynac,z mojego punktu widzenia ta ryba potrzebna tam jest jak dziura w moscie i dala pretekst do spinningowania zima.Jedna nawet zlowilem jakis czas temu ,z 5 lat bodajrze -78 cm jesli dobrze pamietam.Na spinning na pierwszej plani ponizej mostu w Plytnicy(tego drogowego).Przypadek,ja ma generalnie wyjatkowe szczescie do przypadkow wiec jedna jaskolka wiosny nie czyni.Powiedzmy ze to byla ostatnia glowacica na tej plani:)
Powrót do góry
Jarek Piskorz

PostWysłany: 2003-12-21 01:21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A już myślałem, że to przemyślany projekt i głowatka na Gwdzie będzie osiągalna za parę lat dla mojego dziedzica (5cio-letni zapaleniec)...... Jednak niestety sprowadziłeś mnie na ziemię. Polska to jest piękna kraj ten cytat kabaretowy chyba tu pasuje... Szkoda, bo Gwda to piękna rzeka i aż prosi się, żeby tę piekną rybę możnabyłoby tam łowić i podziwiać. Z trudem powstrzymuję się od dalszych komentarzy, ale mimo wszysto dziękuję za tę relację... Przepraszam, że jestem sarkastyczny, ale obejrzałem materiał o "elektryq" i szlag mnie trafił....
Osłabiony Jarek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
marcin
Gość

PostWysłany: 2003-12-21 16:40:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gwda na tym odcinku to wielka woda -mnostwo miejsca dla wielu gatunkow .Ale nie wiem czy to taka szkoda ze glowacicy tam nie ma .Zeby wprowadzic nowy gatunek zarybienia przez kilka lat musza byc kolosalne aby wytworzyla sie stabilna populacja zdolna do utrzymania liczebnosci na jakims "widocznym golym okiem poziomie".Poza tym tarliska -malutka Pytnica ,malutka Rozyca jak zejdzie do zalewu to i Pilawa a nizej Glomia.Znajac mentalnosc miejscowej ludnosci ...marne szanse zeby wytarla sie w spokoju poza tym obawiam sie ze gniazda kopalaby w tych samych miejscach w ktorych zlozyly wczesniej ikre potokowce i...to juz byloby bardzo niedobrze.Choc nie wykluczone ze do tarla glowacicy wszystko byloby wyklute-nie wiem, trzeba by to sprawdzic.
A tak w ogole wody gorskie, ktore jak uwazam, sa najwiekszym skarbem nadnoteckiego okregu pzw nikogo tam nie interesuja, bo ilosc legalnie wedkujacych i wykupujacych licencje jest zbyt mala w stosunku do ilosci splawikowcow utrzymujacych okreg przy zyciu.
Naprawde przy odpowiednim planie dzialania i checi przywrocenia tym wodom dawnej swietnosci moglyby sie stac absolutnym pstragowym zaglebiem Polski.Z tego co mi wiadomo w okregu nikt nie jest tym na serio zainteresowany, a mi nie wiem czy w przyszlosci wystarczyloby nerwow i opanowania zeby sie w to mieszac.Moze kiedys hobbistycznie .
Puki co, szalu z pstragami na Gwdzie nie ma...
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum NaMuche.pl Strona Główna -> Forum ogólne Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: