Bałtyk - gdzie na trocie?

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
marcin bobola

Postautor: marcin bobola » 06 mar 2006, 11:41

Juz czwarty dzien siedze w okolicach Malme i szlag mnie trafia bo pogoda taka, ze wedka macham ale tylko przed domem. wieje i co pol godziny burza sniezna. temperatura ok - 5 . wchodzisz do wody i po godzinie masz serdecznie dosc. tak na przyszlosc, jak ktos sie wybiera w te okolice lepsza pora jest chyba koniec niz poczatek marca. pozdrawiam mb.
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 06 mar 2006, 16:13

Nie bądź taki delikatny się, twardy bądź jak Roman Bratny. Do bólu, do krwi z pociętych linką palców, do końca. Walcz o srebrną rybkę.
Prawdziwy wilk morski nigdy nie mówi, że jest ciężko - ginie milcząc.
Połamania
marcin bobola

Postautor: marcin bobola » 06 mar 2006, 19:43

Czesc. Nawet mi nie mow o twardosci. Przy takich warunkach nie wychodze z domu, chocby na znak protestu- drwi se ze mnie ta pogoda. mam ten konfort, ze bede tu jeszcze ok. 10 dni wiec cos powinno sie zmienic. jak cos polowie to dam znac. napisz mi jesli masz inf. o jakichs miejscowkach w okolicach malme. pozdrawiam mb.
Marcin K.

Postautor: Marcin K. » 06 mar 2006, 20:06

Witam Panowie mam pytanie czy w okolicach Łeby można byłoby spróbować zapolować na srebrnego? Gdzie tego dibała szukać? Bo tam raczej o wystające z wody kamienie ciężko... Pozdrawiam.
Georg Moskwa

Gdzie na morskie trocie?

Postautor: Georg Moskwa » 07 mar 2006, 06:52

A nie pisalem? Tego roku mozna sobie marzec wybic z glowy. Chyba ze przyjdzie znachne ocieplenie. Wichura i przymrozki wyganiaja ryby z plytkich miejsc. Ciemne, "lamparcie" dno nagrzewa sie najszybciej. Sukaj podwodnych zródel, wycieki na klifach. Woda slodka jesz cieplejsza. Mysle, ze tego roku sezon ruszy dopiero okolo wielkanocy.
marcin bobola

Postautor: marcin bobola » 08 mar 2006, 13:39

Dzisiaj rano w Malme temperatura wynosila -14. Wczoraj jadac do Karlskrony widzialem fajne miejsca, ale niestety morze zamarzlo kilkadziesiat metrow. Cos czuje, ze tym razem sobie nie polowie.
ppd
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 19
Rejestracja: 02 lut 2006, 09:39

Postautor: ppd » 11 mar 2006, 17:24

Rzeczywiście Marcin masz pecha. Śledzę temp. Bałtyku w rejonie Bornholmu i to co widzę osłabia mnie coraz bardziej. Już było powyżej 3 stopni teraz jest ok. 2.
Swój wyjazd przełożyłem na początek kwietnia jak radził Georg ale i tak boję się, że może być zbyt zimno.
TomekZ miał być z A. Zdunem na Bornholmie z początkiem marca. Może podzielisz się wrażeniami? Tom_roy też się tam wybierał - masz jakieś wieści?
Leszek
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 11 mar 2006, 21:18

Byłem było twardo ale nie beznadziejnie. Woda miała od 0,5 do 1 stopnia . Złowiliśmy 5 rybek. A. Zdun dwie ja trzy. W tym jeden mały srebrniak reszta kelty. Największy 71 cm. W moim przypadku pogody i pory nie wybieram jadę kiedy mogę a nie kiedy bym chciał. I ryby można złowić w takiej sytuacji . Nawet wolę taką pogodę bo nie biega stado wędkarzy po brzegu.
Aha wszystkie ryby padły na imitację krewetki.
ppd
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 19
Rejestracja: 02 lut 2006, 09:39

Postautor: ppd » 11 mar 2006, 23:47

Wlałeś w moje serce trochę otuchy. Znaczy, że można coś wydusić nawet w takiej temperaturze. Ja jadę tam pierwszy raz i aby liczyć na jakieś wyniki muszę trafić na lepsze warunki. Wędkarze w wodzie, w moim przypadku, będą okolicznością sprzyjającą - podpatrując ich łatwiej zlokalizować jakieś przyzwoite miejscówki - przynajmniej tak to sobie wyobrażam. Wiem jednak o konieczności zapłacenia frycowego więc każdy wynik lepszy od zera potraktuję jako sukces.
Jeżeli możesz napisz jak dostaliście się na Bornholm - przez Ystad?
Może wiesz czy i do której godziny pracuje poczta w sobotę na wyspie - muszę gdzieś kupić licencję a przyjadę tam właśnie w sobotę rano.
Ostatnie pytanie - w którym rejonie łowiliście - z moich obserwacji map temperatury wody Bałtyku wynika, że nieco cieplejsze były południowe wybrzeża.
Dzięki,
Leszek
andrzej
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 46
Rejestracja: 31 paź 2002, 11:26

Postautor: andrzej » 12 mar 2006, 16:09

Witam
Ciekaw jestem w jakim terminie zamierzasz wybrać się na Bornholm.
Z poczatkiem kwietnia rejsy na Bornholm bezpośrednio odbywać się będą z Sassnitz (Niemcy). W tym roku już raz tam byłem ale mam nieodpartą ochotę jeszcze raz tam wrócić :)

Pozdrawiam Andrzej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości