Bałtyk - gdzie na trocie?

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 12 mar 2006, 19:39

ppd pisze:Wlałeś w moje serce trochę otuchy. Znaczy, że można coś wydusić nawet w takiej temperaturze. Ja jadę tam pierwszy raz i aby liczyć na jakieś wyniki muszę trafić na lepsze warunki. Wędkarze w wodzie, w moim przypadku, będą okolicznością sprzyjającą - podpatrując ich łatwiej zlokalizować jakieś przyzwoite miejscówki - przynajmniej tak to sobie wyobrażam. Wiem jednak o konieczności zapłacenia frycowego więc każdy wynik lepszy od zera potraktuję jako sukces.
Jeżeli możesz napisz jak dostaliście się na Bornholm - przez Ystad?
Może wiesz czy i do której godziny pracuje poczta w sobotę na wyspie - muszę gdzieś kupić licencję a przyjadę tam właśnie w sobotę rano.
Ostatnie pytanie - w którym rejonie łowiliście - z moich obserwacji map temperatury wody Bałtyku wynika, że nieco cieplejsze były południowe wybrzeża.
Dzięki,
Leszek

W marcu na Bornholm mozna się dostać z Danii lub ze Szwecji. W kwietniu (nie wiem od kiedy) i z Sassnitz też. Musisz sam poszukać.
Wątpię abyś kupił licencję w sobotę i w niedzielę.
Łowiliśmy na południowych wybrzeżach i na północnych. Wszystkie ryby złowiliśmy koło Melsted i Saltuny czyli na północy.
Pojedź do sklepu wędkraskiego w Rene (tego z rowerami) i tam się dowiedz od sprzedawców. Przynajmniej jeden z nich łowi na muchę to ci powiedzą gdzie łowić. Według nich należało łowic na północnych brzegach bo tam jest bliżej do głębokiej wody która jest cieplejsza.
ppd
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 19
Rejestracja: 02 lut 2006, 09:39

Postautor: ppd » 14 mar 2006, 10:48

Na Bornholm wybieramy się we czwórkę. Dwaj muszkarze, orientacja pozostałych mieszana z przewagą spiningowania. Mamy więc w samochodzie komplet ale jeśli dołączy do nas inna grupa - będzie raźniej.
Zaplanowaliśmy wyjazd 1-8 kwietnia, ale ze względu na obawy co do możliwości zakupu licencji w sobotę chyba przyspieszymy wyjazd o jeden dzień czyli dokładnie: wyjazd nocnym promem 30.04.06 do Ystad, rano 31.04.06 do Ronne - powrót 8.04.06 przez Sassnitz.
Leszek
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 14 mar 2006, 11:32

Nasza grupa płynie do Ystad 1 kwietnia i będziemy tam do 10. Po powrocie można będzie porównać wyniki łowisk duńskich i szwedzkich. Byle trochę życia zaczęło się tlić przy brzegu, to i rybki powinny sie ruszyć.
Połamania
marcin bobola

Postautor: marcin bobola » 20 mar 2006, 16:38

Ja już wrócliem. jak wyjezdzałem morze w okolicach mostu z Danią bylo calkowicie zamarzniete. Zastanawialem sie czy nie kupic podlodówki. Nie poddaje sie jednak i jak zdrowko dopisze jade za cztery tygodnie znowu. Pozdrawiam mb.
andrzej
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 46
Rejestracja: 31 paź 2002, 11:26

Postautor: andrzej » 20 mar 2006, 22:26

marcin bobola pisze:Ja już wrócliem. jak wyjezdzałem morze w okolicach mostu z Danią bylo calkowicie zamarzniete. Zastanawialem sie czy nie kupic podlodówki. Nie poddaje sie jednak i jak zdrowko dopisze jade za cztery tygodnie znowu. Pozdrawiam mb.


Marcin odezwij się jak bedziesz chciał jechać znowu. W marcu byłem na Bornholmie ale troszeczke pogoda nie dopisała.Ciekaw jestem czy bedziesz jechał do Szwecji czy też może na Bornholm. Wybrałbym sie jeszcze raz powędkować w Bałtyku, ale samemu to troszeczkę byłoby nudno.
Pozdr,
Andrzej
ppd
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 19
Rejestracja: 02 lut 2006, 09:39

Postautor: ppd » 24 mar 2006, 19:24

Cześć,
Artur - czy nie zmieniacie terminu wyjazdu?
Ja zacząłem mięknąć - obawiam się, że podzielimy los Marcina.
Śledzę mapy satelitarne temp. powierzchni Bałtyku a ten zamiast się ogrzewać jeszcze stygnie. Gdy zacząłem obserwacje (4 tygodnie temu) wokół wyspy było ponad 4 stopnie - teraz jest 1-2. Na dodatek prognoza pogody na początek kwietnia - fatalna - dalej mróz.
Koledzy z Pomorza napiszcie jak wygląda Baltyk. Czy rzeczywiście brak oznak wiosny w wodzie i na brzegu?
Leszek
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 25 mar 2006, 09:51

Ja też naokragło śledzę prognozy lub strony wędkarskie, nie jest różowo ale coś tam łowią, za tydzień temp. wody skoczy 1-2 stopnie do góry, może coś się zacznie dziać. My jedziemy, wszystko gotowe, nie ma co gasić ducha, w końcu jak nic się nie złowi to świat się nie zawali.
Popatrz tutaj http://www.sportsfiskeren.dk/Lokalt/bornholms_amt/
to są wiadomości z tego roku, tak więc widać, że cuś można powalczyć.
Pozdrawiam
Gość

Postautor: Gość » 25 mar 2006, 10:20

piekne rybki tam łowią
maciasd

Postautor: maciasd » 26 mar 2006, 10:36

byłem nad morzem. jest wiosna.wiało jak cholera i nic nie złowiłem ale było super miło.. woda jak ma 2 stopnie to jest to dobra woda. na bornholmie byłem 3 razy i w takiej wodzie mozna złowic. pewnie około 5-7 stopni byłaby lepsza,lecz moze byc tak,jak w tamtym roku,że woda nagle, w połowie kwietnia ogzrzała się w ciągu tygodnia czy 10 dni do 14-16 stopni i przy brzegu już troci nie było. więc chłopaki szable w dłoń. łowcie na małe muchy w płytkiej wodzie(kelty) i na spinn z daleka przy nagłych spadkach dna( srebro). ryby będą... macias"morskimaniac"drosd.
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 26 mar 2006, 11:37

Maciek gdzie byłeś? Z Grzesiem?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości