Wędka do suchej

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Jerzy Kieroński

Sage SLT 4# 9' czy 5# 9' do suchej a może XP 4# 9'

Postautor: Jerzy Kieroński » 16 mar 2003, 07:18

Proszę o opinię na temat tych kijków w dwu i czteroskładach. Czy 4# SLT jest węteczką na jęteczkę na haku 10 czy to za wiele na taki kijek. Zawsze łowiłem szybkimi kijkami może więc XP czy to nie byłaby profanacja suchej muszki łowić XP 4#. Prosiłbym o opinie irade p. Banachowskiego i innych kolegów . Czy to prawda że kijki Sage sa chrupkie (kruche) i trzeba strasznie uważać na nie w czasie spacerów. A może jakaś inna alternatywa? Z góry dziekuję za rady.
Awatar użytkownika
Artur Banachowski
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 27
Rejestracja: 17 sie 2002, 13:11

Postautor: Artur Banachowski » 18 mar 2003, 13:10

Obydwie wędeczki, zarówno SLT jak i XP , nadają się doskonale do łowienia na suchą muszkę. Nie ma również istotnej różnicy pomiędzy modelami dwu i czteroskładowymi. Nie ma obawy o przeciążenie wędki. Aby wykorzystać w pełni jej walory rzutowe na dystansie do 15m, takim jaki niezwykle rzadko przekraczamy łowiąc w naszych rzekach, proponował bym zastosowanie linki WF 5. W ten sposób dowartościowany Sage pozwala łowić dużo celniej. Łatwiej też operować można takim zestawem podczas wietrznej pogody.
Co do kruchości trudno jest mi się wypowiadać. Może kilka słów dorzucą szczęśliwi, bądź nie, posiadacze kijków z wyżej wymienionych serii.
Gdybym miał kierować się tym ostatnim parametrem stawiał bym na Winstona lub Scotta :)
Skorek
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2003, 14:37

Postautor: Skorek » 04 kwie 2003, 15:03

Witam. Czy są może ma tym forum użytkownicy wędzisk Orvis`a a w szczególności modelu 9535-51-58 TLS 864 ? Jak ta wędka spisuje się w łowieniu na suchą na tle wyrobów, innych producentów, dostępnych w podobnej cenie? Pozdr. Skorek
Pozdrowienia Tomasz Skorek
Michał Potoczek
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2002, 22:45

Postautor: Michał Potoczek » 11 kwie 2003, 10:16

Artur Banachowski pisze:Pierwsze Scotty G z jakimi miałem do czynienia miały 9'. Byłem nimi zachwycony. Wędka idealna. Rewelacyjna prezentacja, doskonała kontrola nad pętlą i rzuty bez najmniejszego wysiłku.


Arturze,
Czy kijek o którym piszesz to obecnie produkowany czteroskład czy jakiś wcześniejszy model w innej konfiguracji nazwijmy to "składowej"?

pozdrowienia
Michał
Awatar użytkownika
Artur Banachowski
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 27
Rejestracja: 17 sie 2002, 13:11

Postautor: Artur Banachowski » 13 kwie 2003, 08:32

Tak, właśnie o te patyki mi chodziło. 9' #4, #5, #6 w czterech częściach.
Pierwotnie występowały jako modele dwuczęściowe. W jednej i drugiej wersji są rewelacyjne.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości