KOLEDZY TROCIARZE

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
GRZESZNIKS
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 7
Rejestracja: 29 wrz 2006, 15:22

KOLEDZY TROCIARZE

Postautor: GRZESZNIKS » 02 paź 2007, 17:08

KOLEDZY TROCIARZE !


Zakończył się sezon połowu troci , zaczął się okres ochronny... W pobliżu Trójmiasta mamy jak na razie jedna prawdziwą łososiową rzekę – Redę .
Dzięki zaangażowaniu i pracy społecznej niewielkiej grupy wędkarzy – stała się prawdziwą perełką wśród rzek pomorskich. Niestety wielu kolegów jesienią zapomina o Redzie całkowicie . Dopiero przed Bożym Narodzeniem dopytują się – „ co działo się w październiku i listopadzie ?, gdzie warto rozpocząć
sezon ? „ Jeżeli wszyscy tak postąpimy to kłusole łatwo zbiorą swoje krwawe żniwo i w styczniu będzie już „pozamiatane” . Popłyną krokodyle łzy , że taki był piękny ciąg tarłowy – a keltów nie ma !
Towarzystwo Przyjaciół Rzeki Redy i w tym roku organizuje akcję ochronną . Mamy dobrą współpracę z policją i strażą graniczną , znamy doskonale rzekę i miejsca najbardziej zagrożone . Wystarczy sama nasza obecność nad wodą aby skutecznie zniechęcić amatorów kłusownictwa.
Prosimy wszystkich trociarzy – którzy we wrześniu tak licznie odwiedzali Redę – aby choć jeden jesienny wieczór poświęcili swojej rzece !
Kontakt z nami pod nr tel. :
601-994-293 – Janusz
504-018-355 – Grzegorz
505-691-435 – Zenek
"W Borów Tucholskich wieńcu ukrytej dolinie.Gdzie wartkim nurtem srebrna struga płynie.Królestwo ryby rodu szlachetnego,klejnotu strugi Pstrąga Złocistego"

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość