Gdzie są samce

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Gdzie są samce

Postautor: Artur Wysocki » 05 sty 2004, 08:57

Co się dzieje z samcami łososi, wszystkie kelty łososi jakie są poławiane to samice. Może samce giną lub wcześniej spływają do morza. Zresztą podobne zjawisko dotyczy troci, są lata że samce nie są poławiane, czasami można znaleźć zdechłe samce troci na dnie rzeki.
marcin

Postautor: marcin » 06 sty 2004, 01:31

Wyjales mi to pytanie z ust! Tez chcialbym wiedziec co jest grane .Byc moze samce sa mylone z trociami i to caly sekret.
Artur Wysocki
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 323
Rejestracja: 02 paź 2002, 12:22

Postautor: Artur Wysocki » 06 sty 2004, 08:50

Nikt ich nie myli bo po prostu ich prawie nie ma. Wystarczy popatrzeć na rekordy, lub zdjęcia z zawodów, same samice wszystkie mają długość ok.90-100cm. Andrzej Adamiak wspominał o jednym samcu złowionym w Słupi w tym roku, a samic złowiono napewno kilkanaście. Dziwne są te nasze łososie, wpływają do rzek w listopadzie, mytlają się w dolnych biegach tych rzek, no i na koniec znikają gdzieś samce.
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 06 sty 2004, 09:19

W połowach na Morrum też dominują samice. Nie jestem ichtiologiem ale wydaje mi sie że samce spływaja później niz samice, no i chyba jest ich mniej. Te zdechłe to mogą być ofiary walk godowych, które ponoć sie odbywają. Piszę ponoć bo nie znam nikogo co by je zaobserwował. Tarło troci to widziałem ale walk samców niestety nie .
Pozdrawiam,
Tomek
Łukasz Kozub
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 11
Rejestracja: 03 sty 2003, 17:59

Postautor: Łukasz Kozub » 16 sty 2004, 20:16

W galerii na www.flyfishing.pl pojawiło się zdjecie dorodnego samca łososia złowionego w Parsęcie - a więc jednak są.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości