PYtanie początkującego

ryby, metody, sprzęt, recenzje, wydarzenia...
pkorbanek
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 2
Rejestracja: 11 lut 2004, 12:16

PYtanie początkującego

Postautor: pkorbanek » 11 lut 2004, 12:27

Nigdy nie miałem muchówki w ręce ba nawet nie znam osobiście nikogo kto mógłby mi coś na ten temat powiedzieć. Do pstrągów też blisko nie mam ale chciałbym zapoznać się z tą metodą. Zupełnie nie mam pojęcia od czego zacząć. Może ktoś poleciłby jakąś fachową literature lub cokolwiek. Jestem też ciekaw jaką (orientacyjnie) kwotę musiałbym wydać za sprzęt dobry ale nie koniecznie drogi i co miało by to być. Za wszelkie rady będę niezmiernie wdzięczny.
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Tomek Bogdanowicz
+100 postów! Forumowy Weteran!
Posty: 144
Rejestracja: 25 kwie 2003, 08:16

Postautor: Tomek Bogdanowicz » 11 lut 2004, 13:41

Witaj,
poszukaj w sieci. Znajdziesz tu sporo informacji, a jezeli znasz angielski to juz w ogóle nie ma problemu.
Przejrzyj artykuły na tej stronie, oraz na flyfishing.pl. Postudiuj też forum na obu stronach.
Z literatury polskiej, to polecam książkę Adama Sikory. Co jakiś czas pojawia się na Allegro. Można też J. Jeleńskiego.

Nie kupuj najpierw wedki. Zorientuj sie w metodach i ogólnej teorii. Jak już dojdziesz , jakie ryby i w jakich warunkach chcesz łowić, wówczas zacznij interesować sie zakupami.
Pozdrawiam, i powodzenia, Tomek
Bogusław Kasak
Ponad 25 postów! Ale gaduła :-)
Posty: 33
Rejestracja: 26 gru 2003, 18:40

Postautor: Bogusław Kasak » 11 lut 2004, 22:10

Witam,
Popieram zdanie Tomka, nota bene z Poznania nie masz tak daleko
na Gwdę i dorzecze ok. 100 km- dobre rzeki pstrągowo lipieniowe.
Na giełdach, czy nawet w Wędkarkim Świecie i WW Koledzy oferują
w miarę Dobry sprzęt dla początkujących po przyzwoitej cenie.
Moja rada - poproś o kontakt kogoś z Poznania, pogadaj, pojedż z nim na ryby/muchowo/ -jak zobaczysz "czym to się je" może posmakujesz.
Pozdrawiam
Bogusław Kasak
P.S.
Moje osobiste zdanie-najlepiej uczyć się na rzekach południa-Dunajec,Poprad, San.
tomekz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 92
Rejestracja: 05 paź 2002, 12:54

Postautor: tomekz » 12 lut 2004, 12:50

W Poznaniu jest dosyć liczna grupa świetnych muszkarzy. Nawiąż z nią kontakt i dalej samo poleci. Książka A. Sikory też da Ci wystarczającą ilość informacji. Książka J. Jeleńskiego też powinna być w sklepach wędkarskich do kupienia. Tak uzbrojony w teorię będziesz mógł spokojnie kontaktować się z liczną grupą muszkarzy z Poznania.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 57 gości