Streamer na mętną wodę

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Awatar użytkownika
Tomasz Marcinkiewicz
+50 postów! Jeśli łowi tyle, co gada...
Posty: 59
Rejestracja: 30 sie 2002, 21:10

Streamer na mętną wodę

Postautor: Tomasz Marcinkiewicz » 25 sty 2003, 23:02

Obecnie rzeki, na których łowię maja przejrzystość równą kilku centymetrów, a kolor w zależności od szaro oliwkowo mlecznego do np. szaro brązowego :(
Chciałbym się dowiedzieć, jakie kolory, much (czytaj streamer) stosujecie na takie wody???

Pozdrawiam
TM <")))))><
Michał F
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 16
Rejestracja: 30 paź 2002, 06:22

Postautor: Michał F » 27 sty 2003, 10:40

z mojega doświadczenia(spinning) najlepsze są jasne przynęty, ale paradoksalnie na brudnej wodzie(mucha) czarne przynęty byly 2 razy skuteczniejsze od jasnych!!!!!!! Moje muchowe doświadczenia są niewielkie, ale starsi koledzy potwierdzają moje spostrzeżenia.
Myślę że na początek najlepiej zalożyć na prowadzącą pijawkę(większą), a na skoczka(mniejszą)bialą lub fluo mokrą lub stremeka(mini).
Następnie w zależności od reakcji ryb (np.biorą tylko na pijawke) jasną muchę zamieniam na muchę ciemniejszą, ale nigdy nie zakladam takich samych much i odwrotnie.
Poważne lowienie na stremera zacznę dopiero w tym sezonie, dlatego nie ufaj w pelni moim spostrzeżeniom.
Piotr Meszyński
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 11
Rejestracja: 28 sty 2003, 19:51

Postautor: Piotr Meszyński » 28 sty 2003, 22:00

Im brudniejsza woda tym ciemniejsza mucha(pijawka,mudler z czarnym marabutem).
Piotrek
Gość

Postautor: Gość » 08 lut 2003, 14:29

A więc im ciemniejsza tym lepsza :)
Wielkie dzięki

Pozdrawiam
TM <")))))><

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości