Farbowanie "suszonek"

wykonywanie much, techniki i materiały muchowe
Tom.k
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2006, 22:55

Farbowanie "suszonek"

Postautor: Tom.k » 10 sty 2007, 00:12

Witam.
Czy można brać się śmiało za farbowanie w bejcy wysuszonej maski zająca (powiedzmy w ciepłej bejcy - lub w innym barwniku tego rodzaju - zwanym przez technologów "bezpośrednim" lub "kwasowym")? Kupiłem okazyjnie ładną machę, jeszcze dosuszam uszy... Obawiam się, że skóra się "rozlezie" i zrobi się ogólnie nieciekawie...
To nie jest moja jedyna maska i jedną bym sobie przeciął i zrobił pół w oliwce i pół w oranżu (rusty).
Z innymi materiałami bywa różnie, zależy chyba od sposobu wyprawienia skóry. Kuna i lisy są po "bejcowaniu" i na zonkery, i na dubbingi - a fretka i nutria już tylko na dubbing... Skruszały.
Suszonek jeszcze nie farbowałem i mam pewne obawy.
Ale przecież dostępne w handlu maski farbowane nie są wyprawione.
Może ktoś już próbował takiej sztuczki?

(Bejcom proszę się nie dziwić - technolog polecał właśnie tego rodzaju barwniki do włosi i piór. Działają bez zarzutu!)
harp
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2007, 14:48

Postautor: harp » 15 sty 2007, 19:39

Ja zaryzykowałem (dwa dni temu )rozjaśnianie sierści jelenia preparatem do włosów ludzkich. Chciałem uzyskać coś w okolicach bieli a wyszedł naprawdę wściekły pomarańcz. Na szczupaki polecam!!! Ale wniosek wyciągam taki że farbowanie bardzo nieprzewidywalne zajęcie .
MichuST
Brawo! Przynajmniej raz już napisał :-)
Posty: 1
Rejestracja: 22 sty 2007, 05:18

Postautor: MichuST » 23 sty 2007, 14:38

Efekt nie zamierzony ale przydatny, może pamiętasz rodzaj tej farbki, firma, nr koloru itp. to się zawsze może przydac
Michal
harp
Więcej niż 5 postów, to już coś!
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2007, 14:48

Postautor: harp » 23 sty 2007, 22:25

To była farbka rozjaśniająca jakiś jasny blond. W sklepie Rosmana kosztowała niecałe 6 zł. Myślę że wszelkie utleniacze łącznie z wysoko procentową wodą utlenioną będą dobre. Byle tanie:)
Tom.k
Ponad 10 postów! Toż to stały bywalec:-)
Posty: 23
Rejestracja: 15 sie 2006, 22:55

Postautor: Tom.k » 05 lut 2007, 19:37

W takim razie ja spróbuję z tą maską. Skalpik na pół i w dwie bejce go: żółty i pomarańcz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości