Streamery

Autor: Artur Banachowski | Galeria dodana: 2002-11-28

wyślij znajomemu
DARK GRAY EPOXY MINNOWHak: 2-3 razy long, 8 - 14
Ogonek: marabut, ewentualnie miękka sierść lub promienie syntetycznej przędzy
Tułów: stelaż; żyłka, plecionka, ewentualnie sparkle braid, wypełniacz; żywica epoxydowa z dodatkami, np. brokatem
Oczy: doll eyes, stick on eyes, hologram dome eyes lub inne

Sposób wykonania jest bardzo prosty ,choć trochę czasochłonny. Nie jest to więc mucha, którą możemy wykonać na godzinę przed wyprawą.

Do haczyka przywiązujemy stelaż z żyłki lub plecionki, z której wykonuje się łączniki do linek. Żyłkę przed umocowaniem u nasady ogonka musimy mocno ścisnąć płaskoszczypcami, co ułatwi przywiązanie. Po uformowaniu stelaża puste przestrzenie zalewamy dwuskładnikową żywicą wymieszaną z brokatem. Tworzyć możemy tutaj nieskończoną ilość wariantów kolorystycznych w zależności od tego, jaki i w jakiej ilości brokat dodamy do żywicy. Zakres tego eksperymentowania widać na zdjęciach w galerii. Zamiast brokatu możemy wykorzystać pył z drobno potłuczonej bombki choinkowej.

Podczas procesu utwardzania żywicy cały hak musi być wbity w kawałek korka lub gąbki. W nim kilkakrotnie obracamy przynętę o 180 stopni. Chodzi o to, by żywica nie ściekała na jedną stronę. W zależności od rodzaju zastosowanej żywicy proces ten trwa od kilkunastu minut do 2 godzin. Innym doskonałym sposobem jest umieszczenie korka lub gąbki z muchami na wolnoobrotowym silniczku, np. od rożna kuchenki elektrycznej, który obraca kilka razy na minutę.

Po utwardzeniu pierwszej warstwy żywicy nie należy przejmować się chropowatościami. Nierówności te możemy usunąć za pomocą nożyka. Po tym etapie naklejamy oczy i możemy muszkę lekko podmalować acetonowymi pisakami. Całość, wraz z oczkami zalewamy jeszcze raz żywicą, tym razem nakładając tylko cienką warstwę. Po utwardzeniu wystarczy kilkoma
zwojami nici zamocować ogonek z kilku promieni pióra marabuta, paru włosków sierści lub kilku pasemek wąskiej lamety.

Pozostałe w tej galerii:

    - OLIVE DAMSEL VARIANT
    - SILVER HEAD FRY
    - BLACK MINI MUDDLER MINNOW
    - PINK EPOXY MINNOW
    - PEARL HEAD FRY
    - WOODDUCK MINI MUDDLER MINNOW
    - PEARL BLACK & BLUE
    - MISSIONARY VARIANTSikora - suche chrusty


Polskie majówki cz. 2


Kocielski - na kardynała


Frąckiewicz - duże mokre


Chruszczewski - na mokro